Turiu brėžinyje rastrini paveikslą ir jis turi slėptis po linijomis.
2012 m. lapkričio 14 d., trečiadienis
Kaip pakeisti paveikslo draw order seką?
2012 m. lapkričio 13 d., antradienis
TRIM ir FENCE
Turime TRIM komanda ir be galo daug ir kiekvieną objektą reikės nurodinėt. Tam kad nevargti..
Teksto veidrodinis atvaizdavimas
Tekstą su komanda MIRROR galima atvaizduoti dvejopai, priklausomai kokia kintamojo MIRRTEXT reikšmė.
2012 m. lapkričio 8 d., ketvirtadienis
Dinaminiai blokai
Turime n brėžinių kuriuose yra įdėtas tas pats blokas, tas blokas yra atskiras failas. Tarkim pakoregavome įdėtini bloką-failą, ir reikia kad atnaujinimai pasikeistu visuose n brėžiniuose
2012 m. rugsėjo 4 d., antradienis
Teksto paieška brėžinyje
Galima rasti ieškoma tekstą brėžinyje ir jį pakeisti kitu su komanda FIND
2012 m. rugpjūčio 24 d., penktadienis
COPY & ROTATE vienu metu
Kaip vienu metu objektą ir nukopijuoti ir pasukti? Kaip skaitykite toliau...
2012 m. rugpjūčio 23 d., ketvirtadienis
Objektų išrankiojimas pagal jo savybę
Yra brėžinyje daug linijų ir keliais pelės paspaudimais neįmanoma visų surankioti. Jei tie objektai turi koki tai skirtumą nuo likusių galima pasinaudoti QSELECT komanda.
Neveikia DELETE mygtukas
PICKFIRST nustatykite ant "1" ir veiks
Sugrupuotų objektų nešiojimas
Situacija tokia: turim krūvelę objektų ir juos sugrupuojame su komanda GROUP. Paskui reikia pernešti tą grupę objektų į kitą vietą o jie kažkodėl nesugrupuoti, visi atskirai beesa.
Dinaminis objektų nešiojimas (move)
Atsitiko toks reikalas jog nešant objektą į kitą vietą, nematau dinamiškai judančio objekto kartu su pelės žymekliu. Pasirodo nusimušė kažkokiu būtu DRAGMODE režimas.Norint matyti "skiejanti" objektą į naują vietą, DRAGMODE režimas turi būti AUTO.
Atsitiko toks reikalas jog nešant objektą į kitą vietą, nematau dinamiškai judančio objekto kartu su pelės žymekliu. Pasirodo nusimušė kažkokiu būtu DRAGMODE režimas.Norint matyti "skiejanti" objektą į naują vietą, DRAGMODE režimas turi būti AUTO.
2012 m. liepos 10 d., antradienis
Autocad Text window F2 eilučių skaičiaus praplėtimas
Command line (setenv "CmdHistLines" "1000")
ir turite vieną tūkstanti eilučių istorijos pasitikrinti galima:
(getenv "CmdHistLines")
2012 m. liepos 3 d., antradienis
Didysys apsivalymas
Norių išmesti krūvą nereikalingų sluoksnių ar blokų kurie nenaudojami, bet buvo atkelti iš kitų brėžinių. Tokį "apsivalymą" reikia daryti prieš brėžinio užbaigimą. Naudosime šiam reikalui PURGE komandą.
Pervadinti bloką ,sluoksnį, linijų tipus ir t.t.
Ateina laikas kai reikia šiek tiek apsitvarkyti ir brėžinį padaryti tvarkingesni. Šiam reikalui labai padės komanda RENAME.
2012 m. sausio 17 d., antradienis
Autocad darbinis langas
Programos darbinio lango, lauko interfeiso išsidėstymas.
2012 m. sausio 9 d., pirmadienis
Bloko sukūrimas
Jeigu brėžinyje tenka kopijuoti keleta objektų vienu metu, arba persinešti į kitą brėžinį verta linijų - objektų rinkini surišti į vieną objektą. Tai atliekama su komanda BLOCK
2012 m. sausio 5 d., ketvirtadienis
Ikonų iškvietimas
Ikonos tai mažiukai paveiksliukai programoje kurios teoriškai atstoja arba meniu arba komandas užduodamas komandų laukelyje. Jų pagalba galima greitai darbinę aplinką prisitaikyti savo poreikiams, t.y. dažniausiai naudojamiems veiksmams atlikti, kiekviena karta neklaidžiojant tarkim meniu džiunglėmis, o vienu pelės klavišo paspaudimu gauti norima veiksmą.
Traukos SNAP taškai, gerokai padedanti dirbti priemonė
Paprasta linija turi bent du traukos taškus, galinius ir vidurio taškus, apskritimas irgi du centro tašką ir ketvirtinius - kvadrantinius taškus. Autocad gali mums padėti labai greitai surasti šiuos taškus.
2012 m. sausio 4 d., trečiadienis
Brėžinio ribos LIMITS
Ribų nustatymas brėžinyje reikalingas daugiau kad atvaizduoti tinklelį GRID ir programai teisingai suprasti didinimo ZOOM ribas. Jei planuojame dirbti tarkim A4 lapo formate. būtu patogu ir tinkleli (jei tokiu naudojatės) turėti visoje darbo erdvėje.
Matmens mastelis
Pradedame dėti pirmą matmenį ir matome jog matmenų skaičiaus net nematyti ant linijos. Greičiausiai bus labai mažas matmens teksto aikštis. Reikia tekstą padidinti
2012 m. sausio 2 d., pirmadienis
Rastro (skanuoto brėžinio) įkėlimas ir mastelio keitimas
Norime įsikelti skanuota brėžinį, kad jo pagrindu tarkim galėtume perbraižyti arba kitaip tariant skaitmenizuoti brėžinį. Šiame straipsnelyje apžvelgsime rastrus arba taškinės grafikos paveikslus, kuriuos "supranta" autocadas.
Matmens skaičiaus vietos pozicijos keitimas
Nusibraižėme matmenis ir vietomis kur buvo siauras tarpas tarp matmenų, matmens skaičius šiaip ne taip įsispraudė į savo ribas, norėtusi tą skaičių patraukti į kitą šoną.
Matmenų eilutės tęstinumas
Turime brėžinyje viena matmenį ir norime šalia jo padaryti tęstinę matmenų grandinėlę.
Matmens tikslumas
Užsidėjome matmenį, o jis po kablelio duoda dar keletą skaičių - tikslumą, tarkim mums tokio tikslumo nereikia, užtenka sveiko skaičiaus.
Matmens mastelis
Pradedame dėti pirmą matmenį ir matome jog matmenų skaičiaus net nematyti ant linijos. Greičiausiai bus labai mažas matmens teksto aikštis. Reikia tekstą padidinti
Užsisakykite:
Pranešimai (Atom)